Bone Tomahawk eleştri yorum (+18)

2 yıl önce
276 kez görüntülendi

Etkileyici Bir Durum Filmi

Eğer hayatınızın bir döneminde Korku Kapanı ya da Testere filmlerinden birini seyretmeye dayanmışsanız bu filme dayanmakta o kadar zor gelmeyecektir. Bu filmde dikkatimi çeken filmdeki cinsellik değil ama cinsellik sahnesinin zorlama bi şekilde filmin akışından bağımsız olarak sırf Hollywood’un kanlı bir film sevişme sahnesiz  olmaz mantığıyla koyduğu ilk 15 dk da yeni kurulmuş Amerikanın bir sınır kasabasında yaşanılan esrarengiz kaçırma ve cinayet olaylarıyla başlıyor.

Tek bacağı kırık olan esas oğlanımızın eşinin ve şerif yardımcısının kaçırılmasının peşine düşen kurtarma ekibi kalan 2 saat 12 dakikalık filmin kalan 2 saatini onları arayarak yolda geçiriyor ve gerilim sırf esas oğlanın bacağının sakat olmasıyla bile hissettiriliyor.

Yılların Tecrübesinin Bakışları Yeter

Burda ilkkez bir ikinci başlık açma gereği duydum Kurt RUSSEL reis için. Nitekim filmde kasaba şerifi olan Kurt reis bakışları soğukkanlılığı yaşına rağmen etkileyici performansı “sus dedim tokatlarım” replikleriyle akıllara Cüneyt ARKIN reisi getiriyor.

Filmin vahşet dozu ayarında tutulsa dahi izleyenleri aşırı derecede etki edecek ve ciddi anlamda insanlığı sorgulatacak  görüntüler mevcut. Diğer yandan “Kızılderililer yamyamdı” mesajını da elbetteki uzun bir aradan sonra hollywood ufaktanda olsa yine vererek geçmiş eski davalarını meşru göstermeye çalışmaları da bu filmde eminim ki düşünülmüştür.İyi seyirler dilerim.


Screenshot_3


Screenshot_4


Screenshot_1


Screenshot_2

 
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık