WARCRAFT eleştri

2 yıl önce
252 kez görüntülendi

HAYAL KIRIKLIĞI!

Uzun yıllardır beklediğimiz ha geldi gelecek dediğimiz warcraft oyun serisinin yüksek bütçeli son teknoloji ürünü filmi sonunda çıktı, izlemeye kıyamadık hergün erteledik.Neden? Çünkü heyecanlıyız bir hayal gerçek olmaz üzere sabırsızlıkla karışık çeyize kaldırır gibi kaldırdık filmi ve özel bir günde arkadaşlar arasında oturup izlemeyi bekledik veee.. oturduk izledik, izlemez olaydık la bune lan film setini sihirli annemden mi kiraladınız

Orclar iyi güzel orjinaline uygun nihayetinde full bilgisayar olması gerektiği gibi. Peki ya bunun bir animasyon filmi olmaması için yapılması gerekenler? İşte onlar da gerçek bir set yapmak. Ama yoook 160 milyon dolar bütçe görünen bu filmde ki ben inanmıyorum 160 milyon olduğuna herşeyin kartonpiyer olduğu gerçek mekan ve karakterlerin cosplay’lerden farksız olduğu bir filmle karşılaşıyoruz.

Aceba orjinaline yani oyuna sağdık kalalım diyerek mi herşeyi böyle vıcır vıcır ve rengarenk yaptınız? Oyuncu seçimleri bi kere baştan aşağı fail, filmin tek kurtarırı Travis Fimmel, namı diğer Ragnar Lothbrok. Diğer oyuncuları seçerken ne düşündüler bilemedim, bazı mesajlar verirken izleyici ne düşünür diye düşünmediler mi aceba.Filmin animasyon bölümleri gerçekten çok iyi öve öve bitiremem tabi elbetteki zaman zaman bilgisayar oyunu introsu izliyor duygusuna kapılıyorum bilen bilir Witcher3 deki grafik teknikleri kullanılmış, filmin İnsan dünyası tarafı (özellikle iç mekanlar) o kadar zayıf kalmış ki Fetih1453 izler gibi oluyorum.Unutmadan sünepe krala dokunmadan edemiycem madem oyuncu bulamadınız, herşey zaten efekt, ulan oldu olacak Koy Gerald reizi mis gibi krallık yapsın size karizma desen var görüntü efekt dövüşcülük bilmem ne filmin sonunda da hop krallar gibi onuruyla spoiler vermeyim belki hala izlemeyen vardır.


screenshot_7


 

Son olarak Filmdeki zırhlara değinmeden edemiycem siz hiç Power Rangers mega forge izlediniz mi ya da dek geldiniz mi CartoonNetwork de yada nickelodeon da..? İşte Filmdeki zırhlar onların biraz daha cafcaflısı janjanlısından e sonuçta 160Milyon dolardan söz ediyoruz.Nerdeeee Lord of the Rings gibi verdiği 93milyon dolarlık bütçeyle 870.761.744 dolarlık hasılat elde eden samimiyet, emek,halkla İlişkiler temalı o güzelim filmler. Sonuç olarak misafir umduğunu değil bulduğunu yer diyerek tatmin olmasakta karnımız doyuyor ne olmamışlar köşesine ne tavsiyeye koyabiliyoruz ve sıradaki filmi bekliyoruz.

Warcraft Filmin bütçesi 160milyon dolar hasılat 413milyon dolar.


screenshot_3


screenshot_2


 

 
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık