Star Trek 3 Beyond 2016 Eleştri

2 yıl önce
404 kez görüntülendi

Star Trek’den Sıtar Tırrek’e doğru

.Serinin 3. filmi olan Star Trek Beyond da diğer filmleri aratmayan soluksuz aksiyon sahneleriyle ve aman tanrım sende mi burdaydın karşılaşmalarıyla koccaaa gezegende birbirlerini şıp diye bulan üstün yön bulma duygularıyla donatılmış ekibimiz öncelikle ne idüğü belirsiz bir uzaylı kevaşenin “yardım edin mürettebatım bilinmeyen uzayda bilinmeyen bir gezegende kayboldu kurtarın bizi” yalvarmalarına inanarak her bi sikimi kurtarmak elbette onların öncelikli görevi olduğu için koca gemiyi ve mürettebatını seferber eder. Belirtilen noktaya girdiklerinde karşılarında dev bir düşman filosuyla karşılaşırlar ve paramparça edilirler.Elbetteki başroldeki dostlarımızın istisnasız hepsi sağ kalmayı başarır ancak bu tuzağa çeken uzaylı kadınında ısrarla sağ kalması ve ölümüne yalan söylemesine rağmen kahramanlarımızın hala “ahh canııım yazık o da bizim gibi mağdur” diyerek öldürmemesi gözlerimizi yaşartıyor. (Şu amerikalılar ne kadar da merhametli insanlar) Filmin neresine baksak bir mantık hatası sanki bilgisayar oyunu oynuyorlarda “E” tuşuyla herşeyi hallediyorlarmış hissine kapılıyorum yer yer.

-“kaptan geminin amına koyduk heryer paramparça ama senin işine yarar bişeyler çıkarmaya çalışcam”

-“tamam hallet hemen Sıkati”

-“Kaptan geminin bütün sistemleri patlamış konsol arap saçı ama hiç önemli değil şu kabloyla şu kabloyu birbirine düz kontak yaptımmı ıııımmmhh hııımmmm ahanda olduuu”

-“aferin sıkati bak bakalım bizimkiler nerdeymiş”

Şeklinde trollemelerle ben daha yeni taşındığımız evin bakkalını zor bulurken bunlar kayboldukları gezegende birbirlerini şipşak buluverirler.Binlerce on binlerce hatta yüzbinlerce pilotlu savaş gemisi olan düşman ırkın ya da robotların ne olduğunu bende tam anlayamadım merkez üssünde güvenlik ki merkez üssü dediğimiz yerde Belediyenin dinlenme parkı kadar, beş on tane asker güvenliği sağlamaktadır.Kahramanımız motosikletiyle giriş yapar ve bütün güvenliğin dikkatini üstüne çeker kimsede onu vuramaz tabiki. !!!La bu binlerce gemi nerden çıktı o zaman?

 Dikkat bu kısımdan sonrası spoiler içerir!

Veee amerikalılar yine bir uzaylı istilasını Müzikle Durdururlar evet yanlış okumadınız Müzikle

Nasıl mı iletişim sistemlerinin radyo frekansını karıştırmak için belirli bir radyo frekansı sinyali zöpüttürmesi vererek ve bunun için uzay gemisinin teybini çılgın bir rock müziğe ayarlayarak felan filan amk..


star trek sonsuzluk yorum eleştri


Alttaki filmi hatırladınız mı onlar ilk müzikle ölen uzaylılardı.(Rest İn piece Duck duck:D) Mars Attacks 1996


mars-attacks-1996-english05557619-55-30


İyi ve yardım sever dostlarımız her filmde biraz daha iyi ve yardımsever olayım derken aptallaştıkça!Filmin yapımcıları kötüyü yeterli bulmamış olcakki, daha daha daha kötü şeklinde doğru bir artışa gitmiş. Ancak yine düşmanın içerden biri olması durumu bizi hayrete düşürüyor.Aaaaa!!!

Şaka şaka 😀 Elbetteki şaşırmıyoruz bu bir Star Trek klişesi :)


star trek beyond eleştri


Finalde Esas oğlan yine çok büyük bir tehlikeyi kurtarmak için bir odada kendini mahsur bırakır.Tabi bukez radyasyondan değil tuhaf bir antik zöpürtmelik bla bla bla bir biyolojik silahla baş başa kalır ve yine bir özlü söz söyler.


.star trek eleştri bravooo!!!


Kısacası Geçme uzay köprüsünden uyandırırsın duck duckları, ebenin gezegenine üs diktim git kurtar asalakları konulu yapım üzülerek olmamışlar köşesindeki yerini alıyor. 


Hadi eyvallah!!!

36225

 
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık