Home / Bilimkurgu / ARRİVAL Geliş Eleştiri Yorum

ARRİVAL Geliş Eleştiri Yorum

Aman Tanrım Ne Kadar Orjinal Bir Film Kesinlikle İzlenmesi Lazım !

Diyeceğimi sanıyorsanız yanılıyorsunuz film klasik amerikan filmi klişeleriyle karmakarışık bir film ve bu kez dünyayı kurtarmaya çalışan amerikalılar dünyayı kurtaramıyo bile çünkü savaşmak isteyen uzaylılar yok.Nasıl yani? Evet bildiğiniz uzaylılar amaaan canım ne savaşıcam modunda.Ne idüğü belirsiz bir uzay gemisinin içinde sisler içinde havada süzülen kalamarımsı uzaylılar var bunlar mürekkepleriyle yazı yazıyolar.Yazarın hayal gücüne bakın:D Aman tanrım kalamara benzeyen uzaylılar fikri ne kadar orjinal ha birde ortaya dikilmiş anlamına anlamsızlık sokan uzay gemileri.  Amerikalılar bile bu filmde nereye varmak istediklerini anlamadılar hatta filmin yapımcısından bumcusuna kadar kimse ne anlatmak istediğini anlamadı bu filmde.

Filmle ilgili yorumları okuyorum herkes orjinal bilim kurgu diyor kör oluyorum.Yaa arkadaş tüm karakterler klişe. Tam filmde ohh çok şükür hep savaş yanlısı Amerikalı psikopat generaller bu kez işi bilim adamlarına devretti diyorum bukez de arızayı er rütbesinde askerler çıkarıyo.General rütbesinde de topu Çinlilere ve tabiki abd’nin 1 numaralı kötü çocuğu Ruslara atıyorlar. Yaaw şu Ruslar ne kadar kaba hep savaş çıkarıyolar.Spoiler vermeden devam ediyorum.Bana filmin orjinal olmadığıyla ilgili en az 2 örnek veriniz.


prebabyfacehugger
Prometheus Fİlminden
dünyanın durduğu gün filminden
dünyanın durduğu gün filminden
prometheus filminden
prometheus filminden
district 9 filminden
district 9 filminden
Bonus:Canavarlar uzaylılara karşı filminden :D
Bonus:Canavarlar uzaylılara karşı filminden :D

Vel hasılı kelam filmde eee yani ee yani e yani! şeklinde 2 saati geçirip hiçbirşey anlamadan çıkıcam diyorsanız kalamar

 

About sinekolog

sinekolog

Check Also

canavarin-cagrisi-0

Canavarın Çağrısı (2016) yorum

Kitap Uyarlaması Filmler Güzel mi Olur? Kitabı 2011 de çıkan 2016 da filmi çekilen Abd,İngiltere,İspanya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir