Home / Fantastik / Colossal 2016 Eleştri

Colossal 2016 Eleştri

Üzerinde Tartışılır Bİr Bilim Kurgu Daha

Güzel oyuncu Anna Hathaway’ın inişli çıkışlı kariyerinde tartışmalı bir film daha. Alkolik, pervahsız, düşüncesiz, seks bağımlısı, orta yaşlarında bir kadın olan Gloria, NewYork da sevgilisinin yanında yaşamaktadır. Ancak erkek arkadaşının Gloria’nın kendini bırakmış, alkolik bir depresif olması bir süre sonra gözüne batar ve evden atılır. Doğduğu küçük kasabaya dönen Gloria orada ailesinin evinde yaşamaya çalışırken çocukluk arkadaşı Oscar’la karşılaşır ve aralarında gizli bir çekişme başlar.


colossal


Filmin yan hikayesinin Güney Korenin başkenti Seol de ortaya çıkan bir anomalik tanımalanamayan yaratık olması, filmin fantastik yönünü, Amerikadaki Gloria’nın bu canavarla olan bağlantısını ortaya koysada, kurgu bakımından mantıklı bir sonuca varamıyor ve aklıma şu soruyu getiriyor. Fantastik bilim kurguda mantık aramalı mıyız? Yani ne gerek vardı şimdi böyle bir filme? Türevi filmlerde gerçekçiliği ve mantığı aramalı mıyız? Absürt Fantastik bilim kurgu diye bir şey var mı? şeklinde uzar gider sorularım.


imageproxy


Sonuç itibariyle filmin gerilimli yapısı, oyunculuk, komplike olay örgüsü, küçük de olsa bir şans veriyor izlemeye. Nitekim başrollerde genellikle komedi türünde oynayan Hathaway ve The Last Man on Earth tv dizisiyle kariyerinde zirveyi yakalamış komedyen Jason Sudeikis‘in olması bir gerilim filminde nasıl performans göstereceklerini izleyiciye merak ettiriyor.


colossal_ver8_xlg

 

About sinekolog

sinekolog

Check Also

swiss-army-man-quad-poster

Çakı Gibi (Swiss Army Man) 2016 yorum

WTF MAN?!?!? Yazar ve yönetmen koltuğunda Daniel Scheinert ve Dan Kwan türevi absürd komedi filmleri çıkarmış iki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir