Home / Abi Tavsiyeleri / DİKTATÖR 2012 yorum

DİKTATÖR 2012 yorum

En iyi Komedi Listemde 1. sırada Aladeen

Bir komedi filmi çekiyor İngiliz komedyen Sacha Baron Cohen ve bu filmde de diğer filmlerinde olduğu gibi çeşitli dokundurmalara yer veriyor. Sosyo politik dokundurmalar bazı kesimleri rahatsız ediyor, ciddi anlamda zoruna gidenler var mesela medya film konusunda ikiye bölünmüş durumda kimisi filmi küstahlık olarak değerlendirirken kimisi sadece bir komedi filmi olarak değerlendiriyor.

 


 

giphy-1


Benim için bu film sadece bir komedi filmi. Amiral General Aladeen tiplemesi çeşitli medya ortamlarından beslenen bir karakter tıpkı Recep İvedik gibi yol yordam görmemiş özünde iyi kalpli olsada iyi ve kötüyü ayırt edecek yetisi olmayan koca bir öküz tiplemesi esasında.


 

the dictatör yorumthe dictatör yorum


Tiplemenin yaratıcısı Sasha Baron Cohen Yahudi asıllı En İyi Erkek Oyuncu Altın Küre Ödüllü bir İngiliz komedyen.


the dictatör yorum


Filmleri sık sık politik iğnelemeler, kültürel değerleri en absürt şekilde ti’ye almalar yüzünden ağır eleştirilere maruz kalıyor. Oyuncunun filmlerinin her biri şahsına münhasır şekilde kendi dünyasında yoğrulmakta. Buna ahlaki değerler de dahil. Bu yüzden aileyle değilde daha özel ortamlarda izlenecek türden filmler ortaya çıkarıyor.


d4efarticle-2145188-131d6f52000005dc-465_964x1364


Nadiren birden fazla izlediğim filmler arasında yer alan the dictatör komedi, aksiyon, romantik türünde izlenilebilecek çok başarılı bir yapım.


dictator-oscar-red-carpet the dictatör yorum the dictatör yorum

 

About sinekolog

sinekolog

Check Also

swiss-army-man-quad-poster

Çakı Gibi (Swiss Army Man) 2016 yorum

WTF MAN?!?!? Yazar ve yönetmen koltuğunda Daniel Scheinert ve Dan Kwan türevi absürd komedi filmleri çıkarmış iki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir