Home / Abi Tavsiyeleri / Doctor Strange Yorum

Doctor Strange Yorum

GÖRSELLİKTE HOLLYWOOD DEVRİMİ

Filmin mükemmel akıcılığı bir yanda, mükemmelin üstüne nasıl çıkabiliriz diye düşünen ekibin mükemmel üstündeki görsel efektleri bir tarafta, dozunda yapılarak mükemmelleştirilen komedi unsuru bir tarafta, araya küçük küçük serpiştirilen gerilim sahneleri bir tarafta, aksiyon ve fantazi, hayal gücü ve emek ve tabiki  kariyerinin zirvesini yaşayan; Boleyn’in Kızı filminde keşfettiğim ve Sharlock Dizisiyle hayran olduğum Benedict Cumberbatch’ın  sadece bir fantastik bilim kurgu filminde bile tiyatrocu mimikleri kullanan mükemmel oyunculuğu.

Film hakkında söylenecek çok şey var aslında dünya sinemasının böyle kahramanlara ihtiyacı var deadpool ya da strange gibi güçlü karizmatik yer yer beceriksiz ve komik. Film aşırı derece görsellik içerse bile gözleri yormuyor ve hiç sıkmıyor kesinlikle tam gaz bir akıcılıkta ilerliyor. Buna örnek yüksek bütçeli filmlerde aşırı derece görsellik olsa bile bir süre sonra bi efektlerden sıkılmaya başlıyorduk ve gözlerimiz yorulmaya başlıyordu ancak ben bu filmde yorulduğumu söyleyemem ya da hadi artık bitsin de gidelim gibi bir hisse kapılmadım, türün bağımlısı olarak.

SON OLARAK:

Filmin internete düşmesini beklemeden gidip yerinde izlemenizi tavsiye ederim varsa yanınıza 3d gözlüğünüzüde almayı unutmayın.İyi seyirler 😉 


doctor-strange-trailer-poster-comic-con

 

About sinekolog

sinekolog

Check Also

swiss-army-man-quad-poster

Çakı Gibi (Swiss Army Man) 2016 yorum

WTF MAN?!?!? Yazar ve yönetmen koltuğunda Daniel Scheinert ve Dan Kwan türevi absürd komedi filmleri çıkarmış iki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir