Home / Aksiyon / Jason Bourne 2016 yorum eleştri

Jason Bourne 2016 yorum eleştri

Mat Damon Candır deriz severiz ama!

    Film boyunca kendisinden sıklıkla bahsedilen, ancak  neredeyse yan rollerle eşit derecede oynayan başrol oyuncusunu ne gördük ne de sesini duyabildik dersem çokta acımazsızca bir eleştiride bulunmamış olurum nitekim 2 saatlik filmde Damon abimize verilen replik sayısını oturup tek tek tesbit edecek derecede az buldum.

Aksiyon filmlerinin gereğidir sürekli bir akıcılık hakimdir çok fazla söze gerek olmaz “vur gitsin uleaan” durumları hakimdir. AMA Mat DAMON dan söz ediyoruz Mat Damon lan bu yani adam king bu adama yuvarlanmak ateş etmekten başka şeylerde yakışır. Gel gör ki filmin 5. film olmasından dolayı olacak ki “aman abi laf kalabalığıyla seyirciyi sıkmayalım” demiş olsalar gerek. Jason Statham’ın son filmi “Suikast” belli bir bölüme kadar çok ağır işleyerek seyircide bariz bir sıkılma reaksiyonu göstermişti sinemada gözlerimle gördüm 😀

Elbetteki bir ABD filminde olmazsa olmazlardan biriside propagandadır öyleki CIA’nın gözü her yerde üstünüzdedir her ülkeden anında bilgi alma yetkisine sahiptir onların olduğu yerde özgürlük diye birşey yoktur her ülke ABD sömürgesidir ABD’nin tek kuş öttüremediği büyük kötü yaramaz çocuk Ruslardır. (bu filmle ilgisi yok Rusların) Binlerce kişinin içinden 2 kişiyi anında seçerler asla kaybetmezler her yeri görürler duyarlar ve bilirler her türlü teknolojiye sahiptirler vesaire vesaire korkun lan Amerikadan onlar cesur onlar korkusuz onlar bla bla bla şeklinde bilinç altımıza gönderilen psikolojik savaşta kaybedersiniz mesajlarından yine bol bol nasibimizi aldık. Filmin geri kalanı her ülkenin derin devletinde olduğu gibi iyi ve kötü polisler çeşitli enformasyon alma taktikleriyle geçiyo diyebiliriz. Yeter sıkıldım bu filmden aksiyon sevdalıları izleyebilir.


jason-bourne-2016-turkce-altyazili-izle-916


 

 

About sinekolog

sinekolog

Check Also

swiss-army-man-quad-poster

Çakı Gibi (Swiss Army Man) 2016 yorum

WTF MAN?!?!? Yazar ve yönetmen koltuğunda Daniel Scheinert ve Dan Kwan türevi absürd komedi filmleri çıkarmış iki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir